آخرین به روزرسانی سایت: اسفند ۸, ۱۳۹۳
نمایش دسته بندی مطالب
eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

لیست مطالب صفحه اصلی

1

تفتیش عقاید که به معنی بازرسی و تفحص در باورهای افراد است، به اعمالی گفته می‌شود که یک موضع صاحب قدرت، مردم را به دلیل باورهایی که دارند، بازخواست می‌کند. مشهورترین آن، تفتیش عقاید در اروپای مسیحی است.

این نام از دوران قرون وسطی به یادگار مانده است و مخالف آزادی بیان و آزادی عقیده یا آزادی اندیشه است. تفتیش عقاید، به بیان دقیق‌تر عبارت بود از هیئت‌های داوری بسیار مجهز که کلیسای کاتولیک می‌کوشید از طریق آنها به یکپارچگی دینی مورد نظر خود نائل شود. این عمل توسط دستگاه کلیسا انجام می‌شد و متهمان بسیاری در دادگاه‌های تفتیش عقاید متهم به ارتداد، شرک و جادوگری می‌شدند. این افراد ابتدا برای اعتراف‌گیری شکنجه می‌شدند. در صورت عدم اعتراف سرنوشت معلومی برای آنها متصور نبود، اگرچه اکثر مردم تاب شکنجه‌ها را نداشتند و اعتراف به اعمال کرده و ناکرده خود می‌کردند. سپس دستگاه تفتیش عقاید آنها را محکوم به مجازات‌های گوناگون و در بسیاری از مواقع به صورت‌های غیر انسانی اعدام می‌کرد.

کتاب صوتی «تفتیش عقاید» که بر اساس کتاب «تفتیش عقاید» انتشارات ققنوس و با صداهای شنیدنی اکرم پریمون، آرمان سلطان زاده و میلاد میرزائی تهیه و ارائه شده است، علاقه مندان را با جنبه های مختلف تفتیش عقاید آشنا می کند. با توجه به تاریخ تفتیش عقاید، شاید به زحمتش بیرزد که این وجه خوفناک طبیعت انسان را مورد توجه قرار دهیم.

مشاهده توضیحات تکمیلی و دریافت

 

chshm

کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.

توضیحات تکمیلی و دریافت

دانلود مستند ادوارد هاپر و بوم خالی Edward Hopper and the Blank Canvas

.

1

.

» نام مستند: ادوارد هاپر و بوم خالی

» نام انگلیسی: Edward Hopper and the Blank Canvas

» کشور تولید کننده: آمریکا

» زبان: انگلیسی

» زمان: 51 دقیقه

» حجم:  752 مگابایت

» کیفیت: خوب / PDTV

.

ادوارد هاپر و بوم خالی یا همان «Edward Hopper and the Blank Canvas» نام مستندی هنری بوده که زندگی و بیوگرافی  نقاش و چاپر معروف آمریکایی یعنی ادوارد هاپر را به تصویر می کشد. وی در ۲۲ جولای ۱۸۸۲ درشهر نیاک متولد شد. ادوارد هاپر مشهورترین رئالیست و ولقع گرای آمریکایی در قرن بیستم بود که به رشته ی هنر اهمیت بسیاری می داد و شاگردان بسیاری را در زمینه ی نقاشی آموزش داد. وی در دوران کودکی بسیار خجالتی و اکثر اوقات خود را با نقاشی کشیدن سرگرم می کرد. شور و اشتیاق وی در زمینه ی نقاشی باعث شد تا در دبیرستان هم به این رشته روی بیاورد و استادان مدرسیه هنری نیویورک را شگفت زده کند. ادوارد هاپر که از دوران کودکی به ادبیات و هنر کشور فرانسه آشنا بود تصمیم گرفت در سال 1906 به این کشور سفر کرده و از زنگی خیابانی آن اطلاعات بیشتری کسب کند. بیشترین شخصی که در کشور فرانسه بر سبک و نگرش ادوارد هاپر تاثیر گذاشت نقاش امپرسیونیستی، ادگار دگا (۱۹۱۷-۱۸۳۴) بود که ایده ترکیب بندی سریع را در فکر هاپر قرار داد. مستند ادوارد هاپر و بوم خالی داستان تلاش، شکیبایی و پشتکاری این مرد هنری می باشد که چگونه توانست پس از تحمل سختی های بسیار، سبکی جدید در هنر ایالات متحده آمریکا بوجود آورد. تماشای این مستند زیبا را به تمام علاقه مندان به فیلم های مستند از جمله کسانی که به رشته ی هنر و تصویر سازی علاقه دارند توصیه می کنیم. در ادامه می توانید تصاویری از نقاشی های این استاد برجسته و اطلاعات تکمیلی ادوارد هاپر را به همراه اطلاعات دانلود این مستند زیبا مشاهده کنید

.

.
ادوارد هاپر (به انگلیسی: Edward Hopper) (زاده ۲۲ جولای ۱۸۸۲ – درگذشته ۱۵ می ۱۹۶۷) یک نقاش و چاپگر واقع‌گرای آمریکایی بود. او تاثیرات بسیاری بر نقاشان پاپ و واقع‌گرای دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ گذاشت.

 تولد و کودکی

ادوارد هاپر مشهورترین رئالیست آمریکایی قرن بیستم در سال ۱۸۸۲ در شهر نیاک نزدیکی نیویورک متولد شد. شهری آرام در ساحل غربی رودخانه هادسون که هنوز هم به خاطر خانه‌های بزرگ و مجللش که به سبک ویکتوریایی متأخر ساخته شده اند شناخته شده است. پدرش گارت هنری هاپر تاجری نه چندان موفق که دوستدار ادبیات بود و مادرش الیزابت گریفیتز اسمیت هاپر که ذوقی هنری داشت و خواهری که دو سال از او بزرگتر بود.

2

ادوارد هاپر کودکی خجالتی بود که پیوسته نقاشی می‌کرد و از تنها سپری کردن وقتش در خانه لذت می برد؛ در حالی که والدینش از این جهت نگران او بودند و تلاش می کردند او را با کودکان دیگر همراه کنند، اما ادوارد همچنان که رشد می کرد ترجیح می‌داد دنیا را از فاصله دورتری تماشا کند.
مدرسه هنری نیویورک

او بعد از گذراندن دوران ابتدایی به دبیرستان عمومی نیاک رفت و پس از فارغ التحصیلی تصمیم گرفت به حرفه نقاشی بپردازد. اما چون والدینش خواستار حرفه ای برای او بودند که بتواند خودش را تأمین کند هاپر در اولین زمستان اقامتش در نیویورک در مدرسه تصویرسازی وارد رشته تصویر سازی تجاری شد.
رابرت هنری استادی تأثیرگذار

هاپر خیلی زود به این نتیجه رسید که بهترین جا برای مطالعات هنری مدرسه هنری نیویورک است که به خاطر حضور استادی مشهور به نام ویلیام مریت چیس – William Merritt Chase – با عنوان مدرسه چیس هم شناخته می شد. هاپر نقاشی رنگ روغن را زیر نظر چیس شروع کرد و از همان ابتدا فهمید که سبک مجلل و بسیار آراسته چیس را دوست ندارد و آن را تاریخ گذشته می داند. پس از آن رابرت هنری و کنت هیزمیلر را به استادی خود انتخاب کرد و در کلاس های آن ها شرکت کرد. رابرت هنری استادی تأثیرگذار و سنت شکن بود که همواره به دانشجویان توصیه می کرد احساسات و هیجانات خود را بشناسند و با ارزش بدانند.

4
توماس ایکینز رئالیستی که هاپر دوستش می دارد

در طول شش سال ۱۹۰۶-۱۹۰۰ که هاپر در مدرسه هنری نیویورک گذراند، آثار هنرمندان بزرگ آمریکا را مطالعه کرد در این میان می توان از توماس ایکینز هنرمند رئالیست آمریکایی (۱۹۱۶-۱۸۴۴) نام برد که هاپر او را بزرگترین نقاش آمریکا می دانست چرا که فکر می کرد ایکینز مناظر و صحنه های آمریکایی را به دور از هرگونه ظاهرسازی به نمایش کشیده است، کیفیت نوری نقاشی های ایکینز با وجود رئالیسم بودن از نور طبیعی فاصله زیادی دارد. فضای تابلوهایش چه داخلی و چه بیرونی را نوعی نور غیرجذاب و سرد دربرمی گیرد. این طرز استفاده از نور که اغلب بدون دربرداشتن ویژگی های انسانی بود هاپر را به کلی مجذوب خود ساخت، به طوریکه سرانجام تصاویر نقاشی هایش را با نورهای خشن و ناآرام مملو ساخت و همچنین در مورد حرکت های چشم انداز و منظره در قرن ۱۹ به نام لومینیسم – Luminism – آموخته هایی کسب کرد. هاپر همچنین در این مدت چند جایزه و بورس تحصیلی را به خاطر توانمندی های هنریش از آن خود کرد.

5
سفر به پاریس

در سال ۱۹۰۶ پاریس مرکز دنیای هنری اروپا بود و هاپر همیشه دوست داشت به آنجا سفر کند. او از سنین کم با ادبیات فرانسه و فن ترجمه آن آشنا شده بود و از رابرت هنری نیز آموخته بود برای نقاشی و شعر فرانسه ارزش قائل شود. وقتی در سال ۱۹۰۶ به خارج سفر کرد از موزه هایی در انگلیس، هلند، آلمان و بلژیک دیدن کرد. اما برای نقاشی کردن در پاریس توقف کرد و این همان جایی بود که سبک و تکنیک آینده او در آن شروع به شکل گیری کرد. به خاطر خجالتی بودن هاپر در اجتماعات و گردهمایی های پاریس شرکت نمی کرد درعوض به موزه ها، گالری ها و نمایشگاه ها می رفت. در شهر می گشت و از کافه ها و بارها دیدن می کرد و با زندگی خیابانی پاریس آشنا می شد و در پیاده روی کافه ها از زندگی روزمره پاریسی ها اسکچ می زد و در ضمن اینکه برای ثبت مشاهدات خود دوربینی هم تهیه کرده بود.

6

دیدار با امپرسیونیست ها و تأثیر دگا

هاپر نقاشان امپرسیونیست زیادی را در پاریس دید، گرچه در پاییز ۱۹۰۶ به خاطر سرمای پاریس فرصت کمتری برای نقاشی به سبک امپرسیونیست ها در فضای بیرون داشت اما پالتش حداقل برای مدتی روشن تر شد و تاش های قلمش به صورت منقطع و ضربه ای درآمد. نقاش امپرسیونیستی که کارش بیشترین تأثیر را روی هاپر داشت ادگار دگا (۱۹۱۷-۱۸۳۴) بود که هاپر را با ایده ترکیب بندی سریع که موقعیتی تصادفی را تصویر می کرد آشنا ساخت. ایده ای که دگا خود از عکاسی وام گرفته بود. زمانی که هاپر به دنبال پاسخ این پرسش بود که نقش اجتماعی هنر چیست متوجه شد که امپرسیونیسم برایش پاسخ روشنی ندارد چرا که در تصویر کردن مردم معمولی یا زندگی شهری و حومه شهری، کافه ها، پیک نیک ها و تصاویری از صحنه های خیابانی متوقف می شود و به نور و لذت می پردازد و او که تنهایی و تاریکی های دنیا را نیز می دید خود را در این میان همچون بیگانه ای می یافت. در نمایشگاه سالن پاییز ۱۹۰۶، که ۳۰ اثر از رئالیست نقاش گوستاو کوربه (۱۸۷۷-۱۸۱۹) و کارهای پست امپرسیونیست زیادی از پل سزان (۱۹۰۶-۱۸۳۹) نمایش داده شده بود، این گوستاو کوربه بود که نظر هاپر را به خود جلب کرد چرا که او در آن ها روح و تفکر را می دید.

در کارهای اولیه و در عین حال مهم و نایاب هاپر که مربوط به زندگی پاریسی می شود پروژه بلند مدتش یعنی کشیدن پرتره از انسان هایی که از طبیعت، جامعه و حتی خودشان جدا شده بودند را آغاز کرد.

7
بازگشت به نیویورک و کار به عنوان تصویرسازی تجاری

هاپر پس از بازگشت به نیویورک در ۱۹۱۰ برای مدتی قادر به نقاشی کردن نبود چرا که برای پرداخت اجاره می بایست به عنوان تصویرگر تجاری کار کند. در طول این سال های سخت اولیه زندگی مستقل (۱۹۱۵-۱۹۱۰) هاپر از نگرانی جان اسلون که او نیز در ۱۹۰۶ در مدرسه هنری نیویورک بود برای وضع بشر و تصاویرش از زندگی شهری و خانگی که در میان طبقات مختلف کاری، در کارهای بعدی خود تأثیر گرفت.
قلم زنی

در همین دوران بود که تولید تصویر را به شیوه قلم زنی آغاز کرد. تغییری که روح تازه ای به نقاشی هایش بخشید با این شیوه چاپی هاپر بالاخره از فرانسه به آمریکا روی برگرداند. سایه های شب ۱۹۲۱ که مربوط به خیابان یک شهر در شب می باشد، با قلم زنی پر رمز و راز و شیوه ای که حس کنجکاوی را برمی انگیزد نمونه خوب دیگری از گسترش هنر او در طول این مدت می باشد. این صحنه که از بالا با زاویه دید گیج کننده ای ترسیم شده است، بوسیله یک چراغ خیابانی روشن شده که این امر باعث گشته تا سایه ها و نور به جهت های غیرمنتظره ای هدایت شوند.

3

8

 

منبع: ویکی پدیا

 • دانلود با لینک مستقیم | حجم فایل : 752 مگابایت
  دانلود فایل در یک بخش
 • جهت دانلود ابتدا روی لینک مربوطه در پائین مطالب یا متن پست کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا دانلود آغاز شود، در صورتی از نرم افزار های مدیریت دانلود استفاده نمی کنید به شما پیشنهاد می کنیم که جهت تسریع در دریافت اطلاعات و مدیریت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار های مدیریت دانلود علی الخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائید.
  جنانچه قادر به دانلود از سرور سایت نیستید در مطالبی که حجم بالایی دارند می توانید از لینک های کمکی استفاده نمائید، لینک های کمکی یک نسخه کپی از همان فایل بر روی سرورهای دیگری می باشد تا در مواقعی که سرور سایت در دسترس نیست شما بتوانید از آنها استفاده نمائید. کلمه رمز جهت بازگشایی کلیه فایل های فشرده www.eramdownload.com می باشد. تمامی حروف را می بایست به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت فارسی یا انگلیسی بودن کیبورد خود نیز توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید. اطلاعات قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده سازی شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده می توانید از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده نمائید. توجه نمایید کلیه ی فایل های قرار داده شده در سرور های قدرتمند سایت ارم دانلود داری 5% ریکاوری می باشند لذا در صورت مشاهده ی ارور crc هنگام extract مطالب می توانید به راحتی آن ها را repair کنید. فایل هایی که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند می بایستی ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero و یا ISO Workshop بر روی سی دی یا دی وی دی رایت شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند. فایل های کرک و Keygen ها به دلیل ماهیت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
  در صورتی که لینک های مطالب دچار مشکل شده باشند می توانید از طریق گزارش خرابی لینک نسبت به پیگری آن اقدام نمائید تا در اسرع وقت لینک های جدید توسط تیم نرم افزاری ارم دانلود جایگزین شوند.
  برای دریافت راهنمایی در مورد مطالب و فایل های ضمیمه آن می توانید در بخش نظرات سایت مطالب خودتان را درج نمائید و در خصوص بحث تخصصی و یا راهنمائی های کلی نیز می توانید آن را در انجمن سایت مطرح کنید.
 • این فیلم نیازی به نصب ندارد و به راحتی می توان این فیلم را با نرم افزار های پلیر مختلفی اجرا مشاهده کرد.
 • English | Subtitles: none | PDTV | 752 MB | Time: 51 min
 • سیستم مورد نیاز خاصی برای اجرای این فیلم نیاز نمی باشد و می توان این فیلم را با نرم افزار های پلیر مختلفی اجرا و مشاهده کرد.

رمز فایل فشرده

رمز کلیه فایلهای فشرده در سایت ارم دانلود :
www.eramdownload.com

دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شوند

گزارش خرابی لینک

مطالب مرتبط با این نوشته

4444

دانلود مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت

در وصف همه افراد موفق میگویند که بسیار منظم هستند و مدیریت زمان خوبی دارند خوشبختانه مهارتهای مدیریت زمان با تمرین و تکرار قابل یادگیری هستند.شما میتوانید با بکار بستن مفاهیمی که در آستانه یادگیریشان هستید، یکی از پر بار ترین افراد در رشته خودتان بشوید برایان تریسی دراین زمینه صاحبنظر است. او بدون دیپلم از دبیرستان شروع کرد و با کارش خود را بالا کشید تا مدیر اجرایی یک شرکت 265 میلیون دلاری شد! هم اکنون می توانید مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت را از آدرس زیر دانلود کنید:

دانلود مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت

4444

دانلود مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت

در وصف همه افراد موفق میگویند که بسیار منظم هستند و مدیریت زمان خوبی دارند خوشبختانه مهارتهای مدیریت زمان با تمرین و تکرار قابل یادگیری هستند.شما میتوانید با بکار بستن مفاهیمی که در آستانه یادگیریشان هستید، یکی از پر بار ترین افراد در رشته خودتان بشوید برایان تریسی دراین زمینه صاحبنظر است. او بدون دیپلم از دبیرستان شروع کرد و با کارش خود را بالا کشید تا مدیر اجرایی یک شرکت 265 میلیون دلاری شد! هم اکنون می توانید مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت را از آدرس زیر دانلود کنید:

دانلود مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت

نظرات و دیدگاه های خود را بفرستیدوحید گفت:

زحمتی که برای ترجمه یا تالیف توصیحات این اثر کشیده شده واقعا باعث تقدیر است

سپیده گفت:

من نتونستم فایلو اکسترکت کنم . ارور میده
diagnostic message
لطفا کمکم کنید