آخرین به روزرسانی سایت: اسفند ۲۴, ۱۳۹۲
نمایش دسته بندی مطالب
eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

لیست مطالب صفحه اصلی

1

تفتیش عقاید که به معنی بازرسی و تفحص در باورهای افراد است، به اعمالی گفته می‌شود که یک موضع صاحب قدرت، مردم را به دلیل باورهایی که دارند، بازخواست می‌کند. مشهورترین آن، تفتیش عقاید در اروپای مسیحی است.

این نام از دوران قرون وسطی به یادگار مانده است و مخالف آزادی بیان و آزادی عقیده یا آزادی اندیشه است. تفتیش عقاید، به بیان دقیق‌تر عبارت بود از هیئت‌های داوری بسیار مجهز که کلیسای کاتولیک می‌کوشید از طریق آنها به یکپارچگی دینی مورد نظر خود نائل شود. این عمل توسط دستگاه کلیسا انجام می‌شد و متهمان بسیاری در دادگاه‌های تفتیش عقاید متهم به ارتداد، شرک و جادوگری می‌شدند. این افراد ابتدا برای اعتراف‌گیری شکنجه می‌شدند. در صورت عدم اعتراف سرنوشت معلومی برای آنها متصور نبود، اگرچه اکثر مردم تاب شکنجه‌ها را نداشتند و اعتراف به اعمال کرده و ناکرده خود می‌کردند. سپس دستگاه تفتیش عقاید آنها را محکوم به مجازات‌های گوناگون و در بسیاری از مواقع به صورت‌های غیر انسانی اعدام می‌کرد.

کتاب صوتی «تفتیش عقاید» که بر اساس کتاب «تفتیش عقاید» انتشارات ققنوس و با صداهای شنیدنی اکرم پریمون، آرمان سلطان زاده و میلاد میرزائی تهیه و ارائه شده است، علاقه مندان را با جنبه های مختلف تفتیش عقاید آشنا می کند. با توجه به تاریخ تفتیش عقاید، شاید به زحمتش بیرزد که این وجه خوفناک طبیعت انسان را مورد توجه قرار دهیم.

مشاهده توضیحات تکمیلی و دریافت

 

chshm

کتاب صوتی چشم هایش اثر بزرگ علوی

چشمهایش نام رمانی از بزرگ علوی است که برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به کار برده، بدین‌گونه که قطعات پراکندهٔ یک ماجرا را کنار هم گذاشته و از آن طرحی کلی آفریده است که برحدس و گمان تکیه دارد این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. برخی معتقدند این رمان و شخصت استاد ماکان، با الهام از زندگانی کمال‌الملک نگاشته شده است و گروهی دیگر آن را شرح حالی از زندگی تقی ارانی می‌دانند.این کتاب از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

.خلاصه ای از داستان: استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام «چشم هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنا بر این سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانهٔ او با هم گفت‌وگو می‌کنند و…این کتاب گویا را می توانید هم اکنون از اینجا دریافت کنید.

توضیحات تکمیلی و دریافت

دانلود مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas

دانلود مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas

» نام مستند: انجیل یهودا

» نام انگلیسی: The Gospel of Judas

» محصول: National Geographic

» کشور تولید کننده: آمریکا

» کارگردان: James Barrat

» زبان: انگلسیی

» زمان: 46 دقیقه

» حجم:  373 مگابایت

» کیفیت: بسیار خوب / avi

» زیرنویس: ندارد

» اطلاعات فیلم در:

اطلاعات فیلم در IMDB

مستند حاضر، کاری از شبکه National Geographic می باشد که بررسی یکی از انجیل های موجود یعنی «انجیل یهودا» می پردازد. اساس شکل گیری این مستند بر پایه دست نوشته های جدید بدست آمده ی انجیل یهودا با قدمت 1700 سال می باشد. این دست‌نوشته، ایده‌های جدید را در مورد رابطه حضرت عیسی(ع) و حواری خائن به او مطرح می‌کند. در این نسخه، ادعا شده که حضرت عیسی(ع) از یهودا به عنوان یک دوست نزدیک، می‌خواهد تا او را به مقامات لو دهد و این‌که وی با این کار از دیگر حواریون «جلو» خواهد افتاد. هرچند برخی تئوریسین‌ها این نظریه را مطرح می‌کردند، اما به گفته افرادی که مشغول تحقیق در این‌باره هستند، این نخستین سند باستانی است که از این ایده حمایت می‌کند. در ادامه می توانید تو ضیحات تکمیلی و صحنه هایی از این فیلم را مشاهده کنید.

به گفته کاشفان، کشف اولیه این سند در صحرای مصر روی یک پاپیروس چرمی باستانی بود و سپس ترجمه آن توسط جامعه جغرافیایی ملی انجام و در یک کنفرانس خبری در واشنگتن عنوان شد. گفته می‌شود، این سند 26 صفحه‌ای به زبان «قبطی» بوده و حدود سیصد سال پس از میلاد از روی انجیل اصلی یهودا، که یک قرن پیش از آن به زبان یونانی بوده، نوشته شده است. به گفته مسئولان مؤسسه، این دست‌نوشته، مهم‌ترین اثر باستانی کشف شده درباره متون جدای از کتاب مقدس در شصت سال اخیر است. قابل‌توجه‌ترین بخش این دست‌نوشته یهودایی، این‌گونه شروع می‌شود که «راز مخفی لو دادن حضرت عیسی(ع) این است که او یک هفته پیش و سه روز مانده به عید «فصح»، از این امر به یهودا در آن مورد صحبت کرده بود».

بحث مربوط به مقایسه یهودا با حواریون دیگر است که حضرت عیسی(ع) به یهودا می‌‌گویند: «تو از بقیه جلوتر خواهی افتاد، چون تو مردی را که این لباس‌ها به تنش است، قربانی خواهی کرد». محققان و کسانی که با تفکرات عرفانی آشنا هستند، می‌‌گویند: منظور حضرت عیسی(ع) از این امر، کمک به وی برای رهایی از کالبد جسمانی بوده است. در حقیقت، یهودا با این کار، روح واقعی حضرت عیسی را آزاد کرده است. برخلاف انجیل‌های چهارگانه موجود (متی، مرقس، لوقا و یوحنا) که مضامینی مشابه دارند، عده‌ای بر این باورند که تنها «یهودا اسخریوطی» بوده که در میان دوازده حواری دیگر، مفاهیم تعالیم حضرت عیسی(ع) را درک می‌کرده است. انجیل یهودا نیز تنها یکی از متن‌های کشف‌شده در 65 سال اخیر است که به انجیل افرادی مانند توماس، مریم مجدلید و فیلیپ نسبت داده شده و احتمال می‌رود که توسط عرفا نوشته شده باشد.

دانلود مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas

اغلب عقاید عرفانی، توسط رهبران توسط رهبران کلیساها، تعالیمی غیر ارتدوکسی خوانده می‌شوند و معمولا آن را «بدعت‌گذاری» می‌نامند. کشف این متون، تعالیم کتاب مقدس را بیان تفاوت‌های بسیار در اعتقادات و روش‌های پیروان حضرت عیسی(ع) قضاوت کرده است. این یافته و انتشار آنها در کلیساها و دانشگاه‌ها، باعث ایجاد نسلی جدید از مسیحیان شده که نه تنها کتاب مقدس را کلام خداوند نمی‌دانند، بلکه آن را محصول تاریخ و سیاست می‌دانند. انجیل یهودا نیز این‌گونه است، چراکه یهودا، اسخریوظی را نه تنها خائن به حضرت عیسی(ع) معرفی نمی‌کند، بلکه او را وفادارترین آنان می‌نامد. رونوشت مصری این انجیل در سیزده ورق پاپیروس به صورت پشت‌ورو نوشته شده است و «رودولف کازر»، دانشجوی سوئیسی، مدیر سیستم بازسازی و ترجمه پاپیروس‌ها بوده است. این تلاش گروهی توسط مؤسسه «نشنال‌ژئوگرافیک» و حمایت بنیاد حمایت از هنر مائکناس در بازل و انستیتو اکتشافات تاریخی ویت، سازمان غیرانتفاعی آمریکایی انجام شده است.

این اسناد، ابتدا در دهه 1970 در مصر کشف شد و برای مدتی در دست دلالان مصری به اروپایی و سرانجام آمریکایی چرخید و نهایتا توسط یک دلال زوریخی خریداری و به بنیاد مائکناس داده شد. در حالی که برخی محافل مسیحیان صهیونیست در راستای نزدیک کردن مسیحیان و صهیونیست‌ها، برای تطهیر «یهودا»، حواری خیانتکار حضرت عیسی(ع) از کشف 1700 ساله او خبر می‌دهند، پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر مسیحیان جهان سعی دارد با تلاش‌های انجام شده برای احیای منفورترین چهره مسیحیت مقابله کند. وی پس از کشف انجیل منسوب به یهودا، در اولین حضورش در «موعظه‌های شرقی» در سنت پترباسیلبا گفت که سیزدهمین حواری یک دروغگوی حریص بوده است. او حضرت عیسی(ع) را با قدرت و موفقیت تعویض کرد. برای او تنها قدرت و موفقیت مهم و واقعی بود و عشق برای او وجود نداشت. او در کنگره‌ای گفت: پول برای او از برادران هم‌کیشش و حضرت عیسی(ع) مهم‌تر بود. بسیار مهم‌تر از خداوند و عشق او. به گزارش خبرنگار «بازتاب»، بنا بر اعتقاد مسیحیان، «یهودا»، یکی از دوازده حواری حضرت مسیح(ع)، با دریافت رشوه ایشان را به حاکمان یهودی رم نشان داد، آنان عیسی(ع) را به شیوه دردناکی به صلیب کشیدند. این در حالی است که بنا بر اعتقادات قرآنی مسلمانان، پس از خیانت «یهودا» به مسیح(ع)، خداوند خود او را به عیسی(ع) شبیه کرد و یهودیان او را به صلیب کشیدند. اما به تازگی برخی تلاش‌ها برای احیای «یهودا» و تطهیر چهره او، آغاز شده است. پاپ در صحبت‌هایش اشاره‌ای به پاپیروس‌های مورد ادعا نکرد، اما گویا موعظه‌اش تنها به همین هدف بود. وی گفت که دروغ‌های این حواری مرتدشده، باعث سقوط این مرد شد.

دانلود مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas

 • دانلود با لینک مستقیم | حجم فایل : 373 مگابایت
  دانلود فایل در یک بخش
 • جهت دانلود ابتدا روی لینک مربوطه در پائین مطالب یا متن پست کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا دانلود آغاز شود، در صورتی از نرم افزار های مدیریت دانلود استفاده نمی کنید به شما پیشنهاد می کنیم که جهت تسریع در دریافت اطلاعات و مدیریت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار های مدیریت دانلود علی الخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائید.
  جنانچه قادر به دانلود از سرور سایت نیستید در مطالبی که حجم بالایی دارند می توانید از لینک های کمکی استفاده نمائید، لینک های کمکی یک نسخه کپی از همان فایل بر روی سرورهای دیگری می باشد تا در مواقعی که سرور سایت در دسترس نیست شما بتوانید از آنها استفاده نمائید. کلمه رمز جهت بازگشایی کلیه فایل های فشرده www.eramdownload.com می باشد. تمامی حروف را می بایست به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت فارسی یا انگلیسی بودن کیبورد خود نیز توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید. اطلاعات قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده سازی شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده می توانید از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده نمائید. توجه نمایید کلیه ی فایل های قرار داده شده در سرور های قدرتمند سایت ارم دانلود داری 5% ریکاوری می باشند لذا در صورت مشاهده ی ارور crc هنگام extract مطالب می توانید به راحتی آن ها را repair کنید. فایل هایی که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند می بایستی ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero و یا ISO Workshop بر روی سی دی یا دی وی دی رایت شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند. فایل های کرک و Keygen ها به دلیل ماهیت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
  در صورتی که لینک های مطالب دچار مشکل شده باشند می توانید از طریق گزارش خرابی لینک نسبت به پیگری آن اقدام نمائید تا در اسرع وقت لینک های جدید توسط تیم نرم افزاری ارم دانلود جایگزین شوند.
  برای دریافت راهنمایی در مورد مطالب و فایل های ضمیمه آن می توانید در بخش نظرات سایت مطالب خودتان را درج نمائید و در خصوص بحث تخصصی و یا راهنمائی های کلی نیز می توانید آن را در انجمن سایت مطرح کنید.
 • سیستم مورد نیاز خاصی برای اجرای این فیلم نیاز نمی باشد و می توان این فیلم را با نرم افزار های پلیر مختلفی اجرا و مشاهده کرد.
 • مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas
 • سیستم مورد نیاز خاصی برای اجرای این فیلم نیاز نمی باشد و می توان این فیلم را با نرم افزار های پلیر مختلفی اجرا و مشاهده کرد.

رمز فایل فشرده

رمز کلیه فایلهای فشرده در سایت ارم دانلود :
www.eramdownload.com

دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شوند

گزارش خرابی لینک

مطالب مرتبط با این نوشته

4444

دانلود مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت

در وصف همه افراد موفق میگویند که بسیار منظم هستند و مدیریت زمان خوبی دارند خوشبختانه مهارتهای مدیریت زمان با تمرین و تکرار قابل یادگیری هستند.شما میتوانید با بکار بستن مفاهیمی که در آستانه یادگیریشان هستید، یکی از پر بار ترین افراد در رشته خودتان بشوید برایان تریسی دراین زمینه صاحبنظر است. او بدون دیپلم از دبیرستان شروع کرد و با کارش خود را بالا کشید تا مدیر اجرایی یک شرکت 265 میلیون دلاری شد! هم اکنون می توانید مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت را از آدرس زیر دانلود کنید:

دانلود مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت

4444

دانلود مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت

در وصف همه افراد موفق میگویند که بسیار منظم هستند و مدیریت زمان خوبی دارند خوشبختانه مهارتهای مدیریت زمان با تمرین و تکرار قابل یادگیری هستند.شما میتوانید با بکار بستن مفاهیمی که در آستانه یادگیریشان هستید، یکی از پر بار ترین افراد در رشته خودتان بشوید برایان تریسی دراین زمینه صاحبنظر است. او بدون دیپلم از دبیرستان شروع کرد و با کارش خود را بالا کشید تا مدیر اجرایی یک شرکت 265 میلیون دلاری شد! هم اکنون می توانید مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت را از آدرس زیر دانلود کنید:

دانلود مجموعه کتاب های صوتی روانشناسی، مدیریت و موفقیت

نظرات و دیدگاه های خود را بفرستیدعلیرضا گفت:

سلام.
توی لینک IMDB که گذاشتید نوشته ۱۲۰ دقیقه ست.
اما نسخه ای که شما گذاشتید ۴۶ دقیقه ست…
لطفا نسخه ی کامل رو بزارید

ارم دانلود گفت:

نسخه ای که ما گذاشتیم کامله، عجیبه که IMDB تون طوری نوشته!